Bylinné likéry

Benediktinský likér | Benediktinský elixír | Anýzový likér | Kmínový likér Růžový likér

Benediktinský likér ( 30 % obj )

Výroba Benediktinského likéru v Benediktinském opatství Rajhrad u Brna navazuje na několik staletí starou tradici vycházející z hlubokých znalostí léčebných účinků rostlin.

Námi předkládaný Benediktinský likér je vyroben podle starých receptur a obsahuje přes třicet druhů léčivých rostlin. Z důvodů zajištění maximální kvality, převážná většina těchto léčivých rostlin je vlastní provenience.

Benediktinský likér obsahuje 30% objemu alkoholu. Je plněn do 0,5 l tmavých láhví z důvodů zajištění ochrany degradace obsahu. Je k dostání i v miniaturním balení 0,1 l.

Vlastnosti a účinky: Benediktinský likér je vyroben z prvotřídních bylin a jak bylo výše uvedeno z vlastníprovenience. Staletími postupně korigovaná receptura benediktinskými bratry na základě zkušeností dovolila jednak harmonizovat blahodárné působení na lidský organismus a na příjemnou a nevtíravou chuť.

Benediktinský likér velice blahodárně působí na zažívací systém tím, že podporuje nenásilně vylučování trávicích šťáv a žluči. Tento efekt pak napomáhá k lepšímu trávení. Dalšími účinky použitých bylin je jemný dilatační účinek na dýchací cesty a v neposlední řadě účinné látky podporují prokrvení srdečního svalu. Benediktinský likér má i vedlejší mírný sedativní účinek na nervovou soustavu.

Benediktinský likér je vyráběn přirozeným a tradičním způsobem výroby. Dlouhodobé zrání bylinných směsí v maceračních nádobách dává produktu nedostižitelnou příjemnou aromatickou vůni s jemnou nahořklou chutí.

Použití: Benediktinský likér je několik staletí starý tradiční výrobek na bázi přírodních léčivých rostlin, prověřený staletími. V chlazeném stavu je vynikajícím aperitivem před jídlem a v teplotě kolem 18°C digestivem po jídle.

Benediktinský likér nalezne své místo a uplatnění v moderní gastronomii při přípravě míchaných nápojů.
Zpět na přehled Zpět na přehled

Benediktinský elixír ( 17 % obj )

Složení elixíru je zvoleno s ohledem na celistvý účinek na lidský organismus.

Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba) příznivě působí na vysoký krevní tlak, ovlivňuje poruchy periferních částí krevního oběhu, zvláště prokrvení mozku, rozšiřuje cévy. Používá se při léčbě poruch paměti, závratí a Alzheimerově chorobě. Výrazně zlepšuje některá cévní onemocnění např. bércové vředy.

Sibiřský ženšen (Eleutherococcus senticosus) zvyšuje nespecifickou odolnost organizmu vůči nepříznivým vlivům vnějšího prostředí, snižuje hladinu cholesterolu, zlepšují celkový metabolizmus, zejména metabolizmus krevního cukru (což je důležité u cukrovky), zvyšují tvorbu bílkovin v organizmu (zvyšuje nárůst svalové hmoty), působí stimulačně na mozek, zvyšují sexuální aktivitu a působí velmi příznivě na celkovou imunitu.

Ženšen pravý (Panax ginseng) působí proti depresím, uklidňuje, zlepšuje chuť k jídlu a stimuluje pohlavní pud.. Tradičně je užíván při nervové slabosti, při bolestech nervového původu, nespavosti, zvláště pak při depresivních stavech a sexuální ochablosti. Je užíván za účelem zlepšení životní síly, koncentrace mysli, zlepšení hojení, odolnosti vůči stresu a pro zpomalení příznaků procesu stárnutí organismu. Vyrovnává mužskou i ženskou hormonální aktivitu.

Klikni pro zvětšení

Kardamom pravý (Elatteria cardamomum) podporuje trávení, má stimulační účinky. Působí při impotenci a předčasnému výronu semene.

Zázvor obecný (Zingiber officinale) má stimulační a kardiotonické účinky, působí při zánětu varlat, nevolnosti a dráždivém kašli. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

MACA (Lepidium meyenii) zlepšuje stav mysli a snižuje úzkost a stres, zdokonaluje reakci na stres, zvyšuje hladinu androgenů, zlepšuje libido a sexuální touhu, zvyšuje počet a zlepšuje aktivitu spermií. Zlepšuje libido- sexuální touhu průměrně o 180%.
Zpět na přehled Zpět na přehled

Anýzový likér ( 20 % obj ) - NOVINKA

v prodeji od 1.7.2010

Klasický a oblíbený likér našich babiček a dědečků vyrobený ze semen anýzu, dalšího koření a bylin. Dodáváme v dárkovém 200ml balení.


Víte, že se anýz v lidovém léčitelství používal při léčbě suchého kašle a také jako zklidňující prostředek při střevních problémech a nadýmání.


Zpět na přehled Zpět na přehled

Kmínový likér ( 20 % obj ) - NOVINKA

v prodeji od 1.7.2010

Klasický a oblíbený likér našich babiček a dědečků vyrobený ze semen kmínu a dalšího koření. Dodáváme v dárkovém 200ml balení.


Víte, že naši předkové používali kmín jak prostředek, tlumící křeče hladkého svalstva a napomáhající k vylučování trávících štáv.

Zpět na přehled Zpět na přehled

RŮŽOVÝ likér ( 20 % obj ) - NOVINKA

v prodeji od 1.7.2010

Klasický a oblíbený likér našich babiček a dědečků vyrobený z okvětních lístků Růže stolisté. Dodáváme v dárkovém 200ml balení.


Víte, že růže se v orientální medicíně používala pro celkově zklidňující, antidepresivní a také afrodiziakální účinky.

Zpět na přehled Zpět na přehled